Blebox - spółka portfelowa

Blebox to rozwiązanie z zakresu automatyki domowej i inteligentnych budynków, opracowane przez wynalazcę Patryka Arłamowskiego, który specjalizuje się w innowacjach technologicznych opartych o przetwarzanie rozproszone oraz sieci telekomunikacyjne.

Blebox stanowi kompleksowy, bezprzewodowy system smart home. Umożliwia sterowanie oświetleniem, roletami, bramą garażową a w przyszłości również ogrzewaniem i nawadnianiem. System obsługiwany jest z poziomu komputera za pomocną przeglądarki internetowej oraz  z poziomu smartfona lub tableta za pomocą aplikacji mobilnej. Użytkownik ma dostęp do urządzeń zintegrowanych w ramach systemu z dowolnego miejsca na świecie, co stwarza niezliczone możliwości w zakresie opracowywania funkcjonalności sterowania budynkiem oraz urządzeniami elektrycznymi.

Twórca, doświadczony w konstruowaniu i wdrażaniu do produkcji rozwiązań z zakresu inteligentnych budynków, oparł projekt Blebox na autorskim rozwiązaniu technologii komunikacji. Jest nią µWIFI (mikro WiFi) łączące zalety niskoenergetycznego Bluetooth 4.1 oraz WiFi.

Od produktów dotychczas dostępnych na rynku, Blebox odróżnia się brakiem jednostki centralnej do zarządzania systemem, dzięki czemu dostępny jest w niższej cenie. Jednocześnie rozwiązanie cechuje wysoka jakość a produkcja urządzeń odbywa się w Europie.

Dzięki wsparciu kapitałowemu utworzono przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją urządzeń i rozwojem opracowanej technologii. W październiku 2015 r. Blebox został zaprezentowany na Międzynarodowej Wystawie Nowych Technologii i Wynalazków w Chengdu w Chinach.