9 mln zł ze środków UE dla Kuźnia Jawor S.A.

Dla Kuźnia Jawor S.A. świadczyliśmy usługi związane z pozyskaniem unijnego finansowania na realizację innowacyjnych projektów. Łączna kwota dotacji UE dla Klienta wyniosła 9 mln zł, a naszą opieką objęliśmy projekty o wartości 27,6 mln zł.

Pierwszym etapem naszej współpracy z Kuźnią Jawor S.A. była analiza i rozliczenie dofinansowania z funduszy europejskich, które Klient pozyskał samodzielnie. Środki zostały przeznaczone na opracowanie i wykonanie linii badawczej do obróbki cieplnej z monitorowaniem parametrów procesu produkcyjnego, co pozwoliło spółce zdobyć nowych klientów z branży motoryzacyjnej.

Zaproponowane przez nas kompleksowe rozwiązania dotyczące rozliczenia projektu umożliwiły firmie realizację inwestycji o wartości 4,8 mln zł.

Następnie pozyskaliśmy dla Klienta dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, którego przeznaczeniem było wykonanie eksperymentalnych prac rozwojowych w celu unowocześnienia i rozszerzenia gamy oferowanych produktów.

Uzyskane przez nas dofinansowanie z NCBR w wysokości 9 mln zł umożliwiło Kuźni Jawor S.A. realizację projektu o całkowitej wartości 22,8 mln zł.

O firmie:

Początki Kuźni Jawor S.A. sięgają końca XIX wieku. W latach 1952-1995 było to przedsiębiorstwo państwowe, które w 1998 przekształcono w spółkę akcyjną. Kuźnia Jawor S.A. wytwarza elementy kute dla branży motoryzacyjnej, górniczej i maszynowej. Odbiorcami produktów firmy są klienci krajowi i zagraniczni.