2 mln zł z NewConnect i dotacji UE

Z IBC Polska F&P S.A. współpracujemy od 2011 roku. W okresie pięciu lat udało się nam z sukcesem pozyskać dla Klienta środki finansowe na dalszy rozwój i realizację założonych celów strategicznych.

Początkiem współpracy była inwestycja kapitałowa funduszu VC Prometeia Ventures.

W 2012 roku, jako Autoryzowany Doradca, przygotowaliśmy i koordynowaliśmy debiut spółki na rynku NewConnect. W ramach oferty prywatnej IBC Polska uzyskała kapitał w wysokości 620 tys. zł. Środki te pozwoliły spółce na realizację inwestycji koniecznych do zwiększenia przewagi konkurencyjnej.
W latach 2013 i 2014 pozyskaliśmy dla Klienta dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w wysokości 905 tys. zł oraz 490 tys. zł. Pierwsza z dotacji posłużyła opracowaniu i wdrożeniu systemu zarządzania B2B, druga – realizacji projektu dla IBC Euroserwis, spółki wchodzącej w składy grupy kapitałowej Klienta.

Opracowaliśmy również Plan Rozwoju Eksportu w ramach programu PARP "Paszport do eksportu" oraz strategię zagranicznej ekspansji rynkowej. Jej wdrożenie pozwoliło IBC Polska F&P S.A. skutecznie rozszerzyć zakres działalności za granicą, głównie w Niemczech i zwiększyć zyski.

Stale doradzamy Klientowi w wyborze kolejnych źródeł finansowania. Realizujemy obowiązki informacyjne wymagane od spółek notowanych na NewConnect oraz prowadzimy działania z zakresu Investor Relations.

O firmie:

IBC Polska F&P S.A. działa na polskim rynku od 1995 roku. Spółka jest dystrybutorem sprzętu i akcesoriów wykorzystywanych w gastronomii oraz wyposażenia barów, pubów i restauracji. Z usług naszego Klienta korzystają m.in. Kompania Piwowarska, Grupa Żywiec S.A., AmRest,  McDonald’s i Maspex Wadowice.